Згідно оприлюдених Державною службою статистики даних, Кіровоградщина посідає третє місце в Україні за кількістю офіційно зареєстрованих безробітних.
Гірша ситуація лише в тих областях, де безпосередньо відбуваються воєнні дії — в Луганській і Донецькій.
Так, в Луганській області, на підконтрольній Україні території, 16% працездатного населення не мають офіційного місця роботи.
В Донецькій області — 15%.
Третьою в списку знаходиться Кіровоградщина — 12,7% громадян, котрі здатні і мають бажання працювати — не мають можливості офіційно забезпечити себе робочим місцем.
Загалом кількість зайнятого населення віком від 15 до 70-ти років в Кіровоградській області становить 377 тисяч 300 чоловік.
З них зайнятого працездатного віку — 364 тисячі 400 чоловік.
В “ПРОГРАМІ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2018-2020 РОКИ” затвердженій 19-сесією Кіровоградської облради 7- скликання за поданням голови облдержадміністрації ми знайшли лише одну згадку про населені пункти Новоархангельської об`єднаної територіальної громади:
“…З метою сприяння зайнятості економічно активного населення області та забезпечення виконання показників Програми зайнятості у період до 2020 року планується:
…. будівництво цеху по розливу мінеральної води (Новоархангельський район, с. Кам’янече) тощо.”
На цьому перелік новостворених підприємств в Новоархангельській територіальній громаді і закінчується.
Однак, закінчується не лише перелік від обласної ради та обласної адміністрації в переможних реляціях на паперах – відсутні самі підприємства.
Так, будівництво вищезгаданого цеху по розливу мінеральної води в с. Кам`янече знаходиться в замороженому стані без перспектив на відновлення. А отже, розраховувати жителям Новоархангельської територіальної громади на сутт`єве збільшення кількості робочих місць в найближчій перспективі —справа марна.
Якою є розмір середньої заробітної плати в Новоархангельську?
Згідно даних відділу статистики, середньомісячна заробітна плата штатних працівників в Кіровоградській області за січень-липень 2020-го року становила 9178 грн.
Середній розмір виплаченої Центром зайнятості допомоги по безробіттю, у грудні 2019 року (свіжіші цифри, на жаль, відсутні), склав 3449,6 грн
Заборгованість по виплатам заробітної плати на Кіровоградщині становить 20 708 000 грн..
З них сільському населенню — 405 000 грн, де вся заборгованість — за рахунок економічно активних підприємств.
Станом на 1 вересня 2020-го року 1500 офіційно працевлаштованих громадян на економічно активних підприємствах області продовжують виконувати свої службові обов`язки не отримуючи заробітну плату від роботодавців взагалі або дрібний відсоток.
Однак, незважаючи на третє місце в Україні за кількістю офіційно зареєстрованих безробітних, представники обласної влади продовжують заявляти про покращення ситуації щодо зайнятості населення області у віці 15-70 років.
Станом на початок жовтня 2020 -го року в Новоархангельському районному центрі зайнятості (котрий вже перебуває в статусі припинення діяльності) шукачам роботи пропонувались наступні вакантні посади.
Офіційні вакансії в Новоархангельскій ОТГ:
– Найбільшу зарплату пропонує ТОВ АФ “Деметра”, один з керівників котрої балотується в депутати Кіровоградської обласної ради в партійному списку ПП “Наш край”.
Шукають тракториста, однак оголошення з квітня 2020 -го року і бажаючих працювати в ТОВ АФ “Деметра”, як бачимо, не знаходиться.
- Філія “Новоархангельська ДЕД” ДП “Кіровоградський облавтодор” з серпня запрошує дорожнього робітника. Заробітна плата (усього): 7812 грн. У тому числі основна: 5580 грн.
- Якась невідома установа запрошує водія автотранспортного засобу і ще одного тракториста на 5000 грн зарплати.
- В с. Торговицю запрошують начальника відділення “Укрпошти” та листоношу на мізерну зарплату в 3000 грн та 3100 грн відповідно.
Цим перелік вільних вакансій в Новоархангельському центрі зайнятості на території Новоархангельської об`єднаної територіальної громади вичерпується.
Згідно інформації, наданої Кіровоградським обласним центром зайнятості, на Новоархангельщині статус безробітного з січня-вересня поточного року отримало 1454 мешканця.
Відсутність робочих місць з нормальними умовами праці та достойним рівнем заробітної плати призводить до тотального спустошення сіл і селища.
Жителі нашої громади змушені покидати свої родини, шукаючи заробітків за кордонами держави або у великих містах України.
І якщо ми хочемо зберегти Новоархангельську об`єднану територіальну громаду та примножити добробут кожного жителя — питання необхідності кардинального збільшення кількості і якості робочих місць має жорстко стояти перед кожним кандидатом на посаду голови ОТГ та кандидатами в депутати місцевих рад всіх рівнів.
+ There are no comments
Add yours