Бюджет Новоархангельської громади в селищній раді завжди був утаємниченим документом, для виключного кола осіб.
Так само, жоден звичайний житель Новоархангельської громади не мав ніякої змоги вплинути на формування видаткової частини бюджету, проконтролювати розпорядника бюджетних коштів та навіть, у більшості своїй, не знали який обсяг надходжень до місцевих бюджетів є взагалі.
Однак, кожен мешканець смт Новоархангельськ помічав збільшення нерухомості у приватній власності, нові автівки,, зростання приватних земельних площ та різке підвищення добробуту керівництва місцевої ради.
І поруч з тим — відсутність води в кранах Новоархангельська. Замулені криниці загального користування. Розбиті вщент дороги. Захаращені сміттям околиці. Суцільне безробіття. Сприяння родичам і систематичні відмови звичайним мешканцям Новоархангельська в отриманні землі під ОСГ. Загальну депресивність рідного краю. І абсолютно непрозорий бюджет Новоархангельської громади для самих мешканців Новоархангельська.
Чому так трапляється?
Це звичний стан в тих громадах, де жителі не почувають себе господарями у власному селі чи містечку. Де обирають до влади панувати над собою, добровільно і свідомо перетворюючись у безправних кріпаків.
Однак у сучасному, стрімкому, насиченому інформацією та знаннями світі, такий стан речей є архаїчним, застарілим і приреченим на відмирання.
Жителі громад, котрі обирають прогресивний шлях взаємовідносин між громадянином і владою, побудованих на парадигмі “власник Громади і найманий мною управлінець” демонструють швидкий злет загального добробуту, покращення всіх сфер суспільного життя, отримують якісні послуги і можливість активної участі в діяльності своєї громади та повного контролю обраних громадою управлінців.
Однак для того, кожен представник громади, має навчитись багатьом речам, зокрема – розбиратись в бюджетному процесі хоча би в мінімальних об`ємах.
Саме з метою сприяти прогресу місцевих громад (таких, як новостворена Новоархангельська ОТГ), експерти Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” проводять активну діяльність по навчанню громад в Кіровоградській області основам бюджетного процесу.
І роблять це максимально доступно, просто та якісно, організовуючи сам процес пізнання за допомогою сучасних електронних засобів комунікації для легкого розуміння всіх тонкощів бюджету Новоархангельської громади.
Одним з таких ефективних напрямків є запровадження програми по створенню Бюджетів для громадян — максимально спрощених варіантів звичайних сільськихселищних бюджетів. Аби кожен житель Новоархангельщини, наприклад, зміг розібратись звідки і ким наповнюється та куди, ким і на які цілі кошти витрачаються.
28 вересня о 14.00 відбудеться годинна трансляція майстер класу по створенню Бюджету для громадян.
Експерти розкажуть чим є Бюджет для громадян, яка користь від того громаді, нададуть покрокові алгоритми і поділяться власним досвідом успішних реалізацій.
Представники проєкту запрошують членів об`єднаних територіальних громад, громадських активістів, журналістів, кандидатів в депутати та на посади голів ОТГ.
Трансляція відбудеться на платформі соціальної мережі Фейсбук за цим посиланням: ПРОГРАМА DOBRE.
А поки чекаємо на трансляцію, відповідальні представники Новоархангельської об`єднаної територіальної громади можуть ознайомитись з електронною версією розробленого експертним товариством навчального посібника про Бюджети для громадян.
Декілька слів про програму DOBRE:
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI). Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.
+ There are no comments
Add yours