Станом на початок осені епідеміологічна ситуація з розповсюдженням збудника COVID-19 SARS-CoV-2 на території Новоархангельщини є повністю контрольованою.
На випадок загострення епідеміологічної ситуації, заступником міністра охорони здоров’я України Іриною Микичак надано наступні роз’яснення.
У випадку виявлення ознак захворювання, громадянин має негайно повідомити власного сімейного лікаря застосовуючи засоби дистанційного зв’язку — мобільний або дротовий зв’язок, мережу Інтернет, тощо.
Якщо громадянин не встиг підписати декларацію з сімейним лікарем — має таким самим чином звернутись до територіальної поліклініки за місцем знаходження або де проживали історично ( в Новоархангельській об`єднаній територіальній громаді — до районної лікарні).
За наслідками розмови з сімейним лікарем, лікар викликає мобільну бригаду медичної допомоги до помешкання хворого. “Робота мобільної бригади оплачується Національною службою здоров’я України (НСЗУ)” – зазначає заступник міністра.
Громадянам, котрі не підписали декларацію та не мають сімейного лікаря, а також у випадку відмови сімейним лікарем виконувати свої професійні обов’язки, необхідно зателефонувати на Кіровоградську обласну гарячу лінію з подолання наслідків захворювання COVID-19 за номером 0522 24 13 14 для отримання подальших інструкцій та належного реагування.
Після отримання дзвінка диспетчер викликає мобільну бригаду швидкої допомоги.
Результати тестування повідомляються особисто тому, хто звернувся на гарячу лінію або сімейному лікарю.
Як діяти мешканцю Новоархангельська, коли діагноз підтверджується
ПЛР-позитивний тест має наслідком надання вам рекомендацій щодо самоізоляції.
«При легкому перебігу захворювання ви зможете лікуватись вдома. Якщо перебіг захворювання потребує госпіталізації, то сімейний лікар має цю госпіталізацію організувати: лікар викликає “швидку”, й пацієнта доставляють до лікарні, яка має статус “ковідної”», – зауважує Ірина Микичак.
При настанні критичних станів (поява високої температури та важке, утруднене дихання) громадянину необхідно терміново викликати бригаду екстреної допомоги за номером 103.
«Бригада оцінить ваш стан та за необхідності відвезе до відповідної лікарні. Пацієнт не організовує госпіталізацію самостійно. У кожній області є особи-координатори, які мають забезпечити цю роботу» – наголошує посадовець.
Безоплатний пакет ліків та послуг пацієнту, котрий потребує лікування
«Лікування для пацієнта є безоплатним»- наголошує заступник міністра охорони здоров’я.
Громадянин може розраховувати на наступний безкоштовний пакет послуг в спеціалізованих відділеннях лікарень у випадку виявлення захворювання на COVID-19:
- тестування ПЛР-тестами;
- стандартизована медична допомога
- проведення лабораторних та інструментальних досліджень;
- надання ліків згідно програми терапевтичної підтримки та знеболюючих препаратів.
- забезпечення кисневими апаратами
- заходи інтенсивної терапії. За необхідності — застосування штучної вентиляції легень.
- безкоштовні консультації лікарів
Всі ліки, які передбачені Міністерством охорони здоров’я України затверджено Національним протоколом лікування Covid-19.
Таким чином всі послуги лікарень вже включені до тарифів і оплачуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій – Національною службою здоров’я України.
Тому, будь-який мешканець Новоархангельської об`єднаної територіальної громади має право на отримання безкоштовної медичної допомоги у випадку захворювання на короновірусну інфекцію Covid-19.
+ There are no comments
Add yours